афротурист

Otwarcie hali sportowej

        42161716 293701214794848 3177721228567773184 n20 września 2018 roku miało miejsce otwarcie hali sportowej ,,Niepodległa’’
w kompleksie  Zespołu  Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Inauguracji towarzyszyła gala na której oficjalnie podziękowano uczniom Technikum Architektury Krajobrazu w Mińsku Mazowieckim za wkład w realizację przyległego do hali terenu zieleni.

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu ze wszystkich klas pod opieką Pani Ewy Wojtalewskiej- Lichoty oraz Pani Eweliny Potrząsaj-Kulik realizowali założenie podczas zajęć praktycznych ze wsparciem i pomocą uczniów i pracowników  placówki gospodarza.

Powstały ogród nawiązuje charakterem do historycznych założeń, które ujęły i zainspirowały dyrekcję szkoły, Panią Małgorzatę Beczek.  Kompozycje symetryczne z wyraźnymi akcentami barwnymi oraz dominantami w postaci drzew to zadanie, przed którym postawiono naszą młodzież.

Działania rozpoczęto skrupulatnym  przygotowaniem terenu. Następnie posadzono setki roślin takich jak bukszpany, berberysy, funkie czy róże. Na sam koniec położono trawnik z rolki, zainstalowano obrzeża, wyściółkowano  i wyżwirowano rabaty, nadając wyrazistości i tła ekspozycji roślinnej.

Współpraca zaowocowała zacieśnieniem sąsiedzkich więzi, bogatszym doświadczeniem i praktyką naszych uczniów, ale przede wszystkim wspaniałym efektem w postaci  ogrodu.

Myślę, że dla uczniów to bardzo wartościowe doświadczenie, a zdobyte umiejętności praktyczne i wdzięczność za zaufanie jakim obdarzono ich jako specjalistów pozostanie na długo.

                                                                                                          Ewelina Potrząsaj-Kulik

 

 

sadiogorod.net

Współpracujemy z hotelami:

sheraton

intercontinental

mariott

sofitelWarsawVictoria

okecie

westin